Hodnocení LOHDM 2024 - dívky


29.06.2024 - Jaroslav Pazourek
počet přečtení: 72
vytvořeno 30.06.2024, upraveno 30.06.2024

Hodnocení v PDF

 

Do přípravy pro olympiádu se zapojilo v různých fázích 26 hráček ze 7 klubů. Po otevřeném tréninku měly hráčky ještě chuť trénovat společně i před soustředěním, a tak jsme za podpory ŠBK Sadská udělali pár dobrovolných tréninků. Soustředění ve Sportcentru v Brandýse n.L. nám dalo skvělé podmínky pro přípravu a prostor vybrat 12 hráček. Malým mínusem byla kolize termínů s reprezentací U 15, ale i regenerace se nám podařila zajistit. Dvanáctka hráček, která odjížděla s cílem dostat se do semifinále turnaje, se sešla v Českých Budějovicích na slavnostním zahájení a pak společně vyrazila do města Tábor, kde se hrál turnaj samotný.


První utkání jsme hráli s Libereckým krajem, který nakonec skončil na posledním místě. Měli jsme prostor a čas si vyzkoušet všechna pravidla jak v obraně, tak i nacvičené útočné kombinace. Soupeř nám dál své čestné body až v závěru utkání.
Střední Čechy – Liberecký kraj 102:4 (28:0; 54:0; 82:0)


Hned odpoledne nás měl prověřit o trochu lepší tým z Karlových Varů a okolí. Pár hráček jsme znali z extraligy a nechtěli jsme nic podcenit. Od začátku jsme se ujali vedení a kvalitní nátlakovou obranou jsme nutili soupeře k chybám. Některá zakončení nebyla úplně přesná, ale i tak jsme s předvedeným výkonem mohli být spokojeni.
Karlovarský kraj - Střední Čechy 27:84 (10:22; 18:47; 21:63)


Poslední utkání ve skupině jsme hráli proti silnému týmu z Hradce, se kterým bojujeme celou sezonu. Holky i trenéři se znají, což znamená vždy vyrovnané utkání. Oba týmy mají podobnou filozofii a stejný herní styl. Jelikož nám se vydařily sudé čtvrtiny, až vcelku nečekaně hladce jsme vyhráli skupinu. Do utkání mohly také nastoupit všechny hráčky. A zvlášť střídající, předvedly velmi sympatické výkony.
Královehradecký kraj - Střední Čechy 49:71 (12:13; 25:35; 43:49)


Semifinále bylo utkání, které všichni nazývali malým finále. O síle pražského výběru není třeba polemizovat. Soupeř byl jasným favoritem na zlatou medaili, ale my jsme chtěli udělat vše proto, abychom jim tu cestu znepříjemnili. Holky přijaly obranou taktiku velmi dobře a již od začátku jsme se ujali mírného vedení. Pražanky jsme deptali změnami obran a nedovolovali jsme jim prosadit se jejich silným útočným doskokem. Na úspěšnou střelu holek z hlavního města jsme vždy reagovali úspěšným pokusem také. V poslední čtvrtině už jsme jen kontrolovali skóre a došli si pro zasloužený postup do finále, když tlak soupeřek polevil.
Střední Čechy - Praha 52:43 (11:8; 22:20; 37:31)


V boji o zlato nás vyzval opět výběr z okolí Hradce Králové, který si poradil s Moravskoslezským krajem. My jsme byli namotivováni zopakovat výkon ze skupiny, ale motivace nám svazovala ruce a nedařilo se nám proměňovat i vyložené střely. Nabádali jsme holky k větší přesnosti, a i díky střelám za tři body jsme se do poločasu ujali mírného vedení. To jsme s vypětím posledních sil udrželi až do zlatého konce. Kdybychom proměnili některé z 15 nedaných trestných hodů, mohli jsme být dřív v klidu. Takhle si diváci přišli na své a viděli bojovné a pestré utkání plné pohledných akcí, jak ve finále má být.
Stř. Čechy - Královehradecký kraj 58:53 (6:11; 28:21; 42:36)

 

Rád bych poděkoval své asistentce Romaně Rájkové za skvělou spolupráci a pomoc v administrativě. Hráčkám za bezproblémový průběh celé olympiády a skvělou reprezentaci kraje. Jsem rád, že všechna utkání proběhla bez zranění. Přítomným rodičům za výraznou podporu i pomoc při dopravě na utkání. Mateřským klubům bych chtěl pogratulovat, protože, hlavně jejich zásluhou se stal krajský výběr zlatým. Nakonec bych se rád omluvil za chybičky v komunikaci, které nám snad rodiče i kluby při zlaté medaili odpustí. Děkuji za možnost vést tento kvalitní ročník hráček, vážím si důvěry, kterou mi kraj dal a těším se na další sportovní výzvy.


Děkuji s pozdravem
Holešovský Tomáš
Trenér ODM 2024 basketbal dívky StČ

Všechny zprávy